blank

Güvenlik Eğitimleri

Anasayfa » Blog » Güvenlik Eğitimleri

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir Çankaya’da bulunan eğitim merkezimizde Özel Güvenlik olmak isteyen bireylere eğitimler düzenliyoruz. Kursiyerlerimiz tarafından bize en sık sorulan sorulardan birisi Güvenlik Eğitimleri nelerdir bilgi verir misiniz şeklinde oluyor. Bu yazımızda sizlere Güvenlik Eğitimleri ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz.

Güvenlik Eğitimleri Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen veya Özel Güvenlik Sertifikasını yenilemek isteyen kişilerin alması gereken eğitimlerdir. Bu eğitimler özel güvenlik sektöründe çalışacak kişilerin mesleki yeterliliklerini kazanmalarını ve güncel mevzuata uygun olarak görev yapmalarını sağlar.

Güvenlik Eğitimleri Temel Güvenlik Eğitimi ve Yenileme Güvenlik Eğitimi olmak üzere 2 ana kategori altında sınıflandırılmıştır. Bu eğitimler kişilerin ihtiyaçları ve talepleri göz önüne alınarak;

 • Silahlı Güvenlik Eğitimi
 • Silahsız Güvenlik Eğitimi
 • Silah Farkı Eğitimi
 • Silahsız Güvenlik Yenileme
 • Silahlı Güvenlik Yenileme

olacak şekilde farklı programlar takip edilerek verilmektedir.

Güvenlik Eğitimi alıp geleceğine ÖGG olarak devam etmek isteyen kişilere bu eğitimleri en kaliteli şekilde vermeyi amaçlıyoruz. Özel Güvenlik sektöründe başarılı bir kariyer yapmak istiyorsanız ilk adımı Bizimle İletişime Geçerek atabilirsiniz.

Özel Güvenlik Eğitimi dendiğinde İzmir’de akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir’in en eski ve en fazla Özel Güvenlik Sertifikası veren eğitim kurumu olarak bilinmektedir. Kurumumuz 10.000’lerce bireye Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilmesi için gerekli Özel Güvenlik Eğitimi imkanını sunmuştur.

Sizde Güvenlik Eğitimleri hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya İletişim bağlantısını tıklayıp Hemen Bize Ulaşarak uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Eğitimleri

Özel Güvenlik sektöründe çalışmak isteyen kişilerin alması gereken bir dizi eğitim vardır. Bu eğitimler Özel Güvenlik Görevlilerinin;

 • Mesleki yeterliliklerini artırmak,
 • Hukuki sorumluluklarını öğretmek,
 • Güvenlik risklerine karşı hazırlıklı olmalarını sağlamak,

amacıyla verilmektedir.

Özel Güvenlik Eğitimleri 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun ve ilgili mevzuat çerçevesinde düzenlenmektedir. Bu eğitimler Temel Eğitim ve Yenileme Eğitimi olmak üzere iki kategoriye ayrılmaktadır.

Özel Güvenlik Temel Eğitimi Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin ilk defa alması gereken eğitimdir. Temel eğitim süresi silahlı veya silahsız görev yapacak olmaya göre değişmektedir. Silahlı görev yapacak kişiler 120 saat, silahsız görev yapacak kişiler ise 100 saat temel eğitim almak zorundadır. Temel eğitimin sonunda Özel Güvenlik Sınavına girilir ve başarılı olanlar Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanır.

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Özel Güvenlik Kimlik Kartının süresi dolmadan önce alınması gereken eğitimdir. Yenileme eğitimi süresi silahlı veya silahsız görev yapacak olmaya göre değişmektedir. Silahlı görev yapacak kişiler 60 saat, silahsız görev yapacak kişiler ise 50 saat yenileme eğitimi almak zorundadır. Yenileme eğitiminin sonunda da Özel Güvenlik Sınavına girilir ve başarı kriterine bakılmaksızın kişinin Özel Güvenlik Kimlik Kartı yenilenir

Özel Güvenlik Eğitimleri yetkili kurumlar tarafından verilmektedir. Bu kurumlar arasında SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu da bulunmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir’de Özel Güvenlik Eğitimi almak isteyen bireylere kaliteli ve uygun fiyatlı eğitimler sunuyoruz.

Eğitimlerimizde alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından teorik ve pratik bilgiler verilmektedir. Eğitimlerimizde ayrıca Özel Güvenlik Sınavına hazırlık için deneme sınavları ve soru bankaları da bulunmaktadır. Özel güvenlik sektöründe çalışmak istiyorsanız veya aktif çalıştığınız halde bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilirsiniz

Silahlı Güvenlik Eğitimi

Silahlı Güvenlik Eğitimi Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken eğitimdir. 120 saat süren bu eğitimde kişiler silah kullanımı, silah bakımı, silah taşıma ve muhafaza kuralları, silahla müdahale teknikleri, atış talimi gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar. Silahlı Güvenlik Eğitimi sonunda yapılan sınavda başarılı olan kişiler Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Silahsız Güvenlik Eğitimi

Silahsız Güvenlik Eğitimi Silahsız Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen kişilerin alması gereken eğitimdir. 100 saat süren bu eğitimde kişiler özel güvenlik hukuku, temel ilk yardım, yangın önleme ve söndürme, fiziki güvenlik tedbirleri, iletişim becerileri gibi konularda bilgi ve beceri kazanırlar. Silahsız Güvenlik Eğitimi sonunda yapılan sınavda başarılı olan kişiler Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Güvenlik Yenileme Eğitimi

Güvenlik Yenileme Eğitimi Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olan kişilerin belgelerinin 5 yılda 1 kez olacak şekilde sertifikalarının süresinin dolmasına 6 ay kala alması gereken eğitimdir. Bu eğitim Silahlı ÖGG için 60 saat, Silahsız ÖGG için 50 saat sürmektedir.

Güvenlik Yenileme Eğitimi alan kişiler özel güvenlik sektöründe yaşanan gelişmeleri takip ederler ve mesleki bilgi ve becerilerini tazeleyerek güncellerler. Güvenlik Yenileme Eğitimi sonunda yapılan sınavda başarı zorunluluğu olmaksızın her birey Özel Güvenlik Sertifikasını yenileyebilirler.

Güvenlik Eğitimlerinde Verilen Dersler

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi olarak İzmir’de bulunan kurumumuzda 5188 Sayılı kanun ve uygulama yönetmeliğinin istediği özelliklere sahip, konusunda yetkin eğitim kadromuz Güvenlik Eğitimleri kapsamında öğretilmesi gereken tüm bilgileri kursiyerlerimize büyük bir özenle aktarmaktadır.

Güvenlik Eğitimi Konu Başlıkları ve derslerin anlatıldığı süreleri;

 • Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları (20 Saat)
 • Güvenlik Tedbirleri (20 Saat)
 • Etkili İletişim (12 Saat)
 • Kalabalık Yönetimi (10 Saat)
 • Temel İlk Yardım (10 Saat)
 • Kişi Koruma (9 Saat)
 • Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı (8 Saat)
 • Güvenlik Sistemleri ve Cihazları (5 Saat)
 • Genel Kollukla İlişkiler (4 Saat)
 • Uyuşturucu Madde Bilgileri (2 Saat)
 • Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi (20 Saat)

şeklinde belirtebiliriz.

Güvenlik Eğitimi Fiyatları

Özel Güvenlik Görevlisi olarak istihdam edilmek için kursumuza ulaşan bireylerden en sık duyduğumuz sorulardan birisi Güvenlik Eğitimi Ücretleri ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak eğitim fiyatlarını şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

Güvenlik Görevlisi Eğitimi

Güvenlik Görevlisi Eğitimleri ÖGG olmak isteyen veya Özel Güvenlik Sertifikasını yenilemek isteyen kişilerin alması gereken eğitimlerdir. Bu eğitimler özel güvenlik sektöründe çalışacak kişilere mesleki yeterlilik kazanma ve güncel mevzuata uygun olarak görev yapma imkanı tanımaktadır.

Güvenlik Görevlisi Eğitimleri yetkili kurumlar tarafından verilmektedir. Bu kurumlar arasında bulunan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir’de Güvenlik Görevlisi Eğitimi almak isteyen kişilere kaliteli ve uygun fiyatlı eğitimler sunmaktadır.

Eğitimlerinde alanında uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından teorik ve pratik bilgiler veren kursumuz öğrencilerine Özel Güvenlik Sınavına hazırlık için deneme sınavları ve soru bankaları da bulunmaktadır. Özel güvenlik sektöründe çalışmak istiyor veya aktif çalıştığınız işinizi daha başarılı olarak yapabilmek için bilgilerinizi tazelemek istiyorsanız İletişim metnine tıklayarak Bize Ulaşabilirsiniz

Silahsız Güvenlik Eğitimi 100 saat sürmekte, dersler 2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır.
Özel Güvenlik Temel Eğitimi Sertifikası almak isteyen bireyler öncelikle SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu gibi resmi makamlar tarafından yetki verilmiş kurslara kayıt yaptırarak Özel Güvenlik Temel Eğitimi alırlar. Eğitim sonrası girdiği sınavda başarılı olan bireyler Özel Güvenlik Temel Eğitimi Sertifikası sahibi olur.
Özel Güvenlik Temel Eğitimi silahsız eğitimde 100 saat, silahlı eğitimde 120 saat olacak şekilde planlanmaktadır.
Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi silahsız yenilemede 50 saat, silahlı yenilemede 60 saat olacak şekilde planlanmaktadır.
Güvenlik Eğitimi 15 ila 20 gün içerisinde tamamlanmaktadır.
Özel Güvenlik Temel Eğitimi Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin ilk defa alması gereken eğitimdir. Temel eğitim süresi silahlı veya silahsız görev yapacak olmaya göre değişmektedir. Silahlı görev yapacak kişiler 120 saat, silahsız görev yapacak kişiler ise 100 saat temel eğitim almak zorundadır. Temel eğitimin sonunda Özel Güvenlik Sınavına girilir ve başarılı olanlar Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanır.
Özel Güvenlik Eğitimi Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş Özel Güvenlik Kurslarından alınır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir de bu kursların en eski ve kalitelisi olarak bilinmektedir.
Özel Güvenlik Eğitimi silahsızda 100 saat, silahlıda 120 saatte tamamlanmaktadır.
Özel Güvenlik Eğitimi silahsızda 15 gün, silahlıda 18 günde tamamlanır.
Güvenlik Yenileme Eğitimi silahsızda 50 saat, silahlıda 60 saatte tamamlanmaktadır.
Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi silahsızda 7 gün, silahlıda 8 günde tamamlanır.

E-Bülten