blank

Özel Güvenlik Kursu

Anasayfa » Blog » Özel Güvenlik Kursu

İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen ve en uzun süredir bu alanda eğitim veren kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen tüm bireylerin ihtiyaç duyduğu eğitimleri ve sınav sonrası yapılması gerekenler ile ilgili desteği sunmaktadır.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir de bulunan merkezimizde toplumdaki her bireyin meslek sahibi olmak ya da kendisine bir beceri katmak için ihtiyaç duyabileceği;

 • Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi,
 • Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi,
 • Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi,
 • Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi,

başta olmak üzere tüm Özel Güvenlik Eğitimi çeşitlerini uzman eğitmenlerimiz ve kurum hafızamız ile başarıyla vermekteyiz.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak mesleki yaşantısına Özel Güvenlik Görevlisi olarak devam etmek isteyen kişilere 5188 sayılı kanun kapsamında, bünyemizde var olan uzman eğitmenler sayesinde ihtiyaçları olan tüm bilgileri teorik ve uygulamalı eğitimlerle aktarıyoruz.

İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak geçmiş yıllardan süregelen tecrübemizi kurumumuzdan eğitim alan bireylere yansıtarak başarılı ve kaliteli bir eğitim süreci geçirmelerini sağlıyoruz. Geniş ve rahat eğitim ortamlarında, alanında uzman eğitmenler tarafından Özel Güvenlik Hizmetleri kanununa uygun olarak verilen eğitimlerimiz bireylerin;

 • Kariyerine Özel Güvenlik Görevlisi olarak devam etmelerine,
 • Silahsız olarak görev alırken silahlı çalışmalarına,
 • Var olan Özel Güvenlik Sertifikası yenilenmesine,
 • Bünyesinde Özel Güvenlik Görevlisi çalıştıran işletmelerin Hizmet İçi ve Yenileme sürecini çözmesine,

imkan tanımaktadır.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Olmak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Nasıl Olunur konusunda aklınızda bulunan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu Şartları

Özel Güvenlik Sertifikası ve Kimlik Kartına sahip olup Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin Özel Güvenlik Kursu kaydını yaptırıp Özel Güvenlik Eğitimi alması gerekir. Bu eğitimi alabilmek için gereken koşullar yani Özel Güvenlik Kursu Kayıt Şartları arasında;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
 • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
 • Sağlık raporundan olumlu sonuç almak, (Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur Raporu)

gösterilebilir.

Özel Güvenlik Kursu Ne Zaman Başlıyor

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireyler eğitimlerini tamamladıktan sonra yıl içerisinde 6 defa düzenlenen Özel Güvenlik Sınavı girerek başarılı olup Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmaya çalışır. Bu sınav takvimi göz önüne alınarak Özel Güvenlik Kursları tarafından eğitim takvimi belirlenir.

Özel Güvenlik Kursu Süresi

Özel Güvenlik Kursu Süresi kişinin aldığı Özel Güvenlik Eğitimi çeşidine göre farklılık gösterir. Ancak Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi alan bireylerin eğitim süresi 2 hafta içerisinde tamamlanmaktadır. Bu 2 haftalık süreçte Silahlı Özel Güvenlik olmak isteyen bireyler 120 saat ders görürken, Silahsız Özel Güvenlik olmak için 100 saatlik ders içeriği bulunmaktadır.

Yine Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi alan kişiler 1 hafta içerisinde eğitimi tamamlamaktadır. Bu süreçte Silahlı Yenileme Eğitimi alan kişiler 60 saat ders görürken, Silahsız Yenileme Eğitimi 50 saat sürmektedir.

Özel Güvenlik Kursu Devamsızlık Hakkı

Öncelikle belirtmeliyiz ki Özel Güvenlik olmak için eğitim alan veya yenileme eğitimleri ile kimlik kartlarını güncelleyen bireylerin Özel Güvenlik Kursu katılımı ve yasal devam zorunluluğu içerisinde hareket etmesi bir yükümlülüktür.

Özel Güvenlik Eğitimi kapsamında verilen derslerin en az 3’te 2’sine mazeretli – mazeretsiz devam zorunluluğu vardır. Bununla birlikte mazeret belirtmeden ve bu durumu belge altına almadan her dersin % 10’undan fazlasına devam etmeyenler ile Silah dersi ayrı olmak üzere diğer tüm derslerin genel toplamında %10’dan fazla devamsızlık yapan kursiyerler başarısız olarak kursu tamamlayamazlar.

Özel Güvenlik Kursu Fiyatları

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilmek için kursumuza ulaşan bireylerden en fazla duyduğumuz sorulardan birisi Özel Güvenlik Kursu Ücretleri 2024 yılı ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak kurs fiyatlarını şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

Özel Güvenlik Görevlisi olma sürecinde kurs ücreti dışında resmi makamlar tarafından talep edilen kimlik kartı harcı, sağlık raporu bedeli gibi ücretlerin detaylarını öğrenmek kurs ücreti konusunda sunduğumuz avantajları ve taksit seçenekleri hakkında bilgi almak için İletişim bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Özel Güvenlik Kursu İzmir

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim kurumu 20 yılı aşkın süredir İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak hizmet vermekte, 10.000’lerce Özel Güvenlik Görevlisi adayının eğitim almasına ve meslek sahibi olmasına yardımcı olmaktadır.

İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik olmak veya var olan sertifikasını yenilemek isteyen tüm bireylerin ihtiyaç duydukları eğitimlerin tamamını bünyemizde hizmet veren tecrübeli eğitmenler eliyle sizlere sunmaktayız.

Sizde Hemen Bize Ulaşarak kursumuza ön kaydınızı yaptırabilir, Silahlı – Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi alıp süreç sonucu sınavı başarıyla tamamladıktan sonra Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olarak Özel Güvenlik Görevlisi hizmeti verebilirsiniz.

İzmir Özel Güvenlik Kursu Silahlı

İzmir’de 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan bireylerin Silahlı Özel Güvenlik olmak için katıldığı, yaklaşık 2 hafta süren ve 11 farklı ders görülen eğitime Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi denir. Kişiler meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları 120 saatlik eğitimi aldıktan sonra girdiği sınavda başarı sağlayıp Silahlı Özel Güvenlik olarak çalışabilirler.

İzmir Özel Güvenlik Kursu Silahsız

İzmir’de 18 yaşını doldurmuş ve en az ortaokul mezunu olan bireylerin Silahsız Özel Güvenlik olmak için katıldığı, yaklaşık 2 hafta süren ve 10 farklı dersin görüldüğü eğitime Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi denir. Kişiler meslek hayatlarında ihtiyaç duyacakları 100 saatlik eğitimi aldıktan sonra girdiği sınavda başarı sağlayıp Silahsız Özel Güvenlik olarak çalışabilirler.

Özel Güvenlik Kursu İçin Gerekli Belgeler

Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için alınması gereken eğitim ve girilecek sınav öncesi kayıt işlemlerinde ihtiyaç duyulan evraklar arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur İbareli Sağlık Raporu,

belirtilebilir.

Bununla birlikte İzmir Özel Güvenlik Eğitimi konusunda 20 yılı aşkın süredir kursiyerlerine yardımcı olan kurumumuzun İzmir Çankaya’da bulunan merkezini kimliğiniz ile birlikte ziyaret etmeniz halinde ön kayıt işleminiz yapılarak size süreç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Özel Güvenlik Kursu İçin Sağlık Raporu

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerden kayıt esnasında üzerinde “Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi bulunan, kişinin fiziksel ve psikolojik anlamda sağlıklı olduğunu ifade eden bir rapor talep edilmektedir. Ayrıca bu raporun devlet hastanesinden alınması gerekmektedir.

İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak eğitim verdiğimiz bireylerin bize en sık ilettiği durumlardan birisi olan Özel Güvenlik Sağlık Raporu Nereden Alınır sorusunun yanıtını;

 • Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı Özel Güvenlik Olur” ibaresi yer alan sağlık raporu devlet hastanesinden alınmalıdır.

şeklinde verebiliriz.

Özel Güvenlik Kursu süresi kişinin alacağı eğitime bağlı olarak değişiklik gösterir. Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi alan bireyler 2 hafta eğitim görürken, Özel Güvenlik Yenileme eğitimi alan bireylerin eğitimi 1 hafta içerisinde tamamlanır.
Özel Güvenlik Kursu Fiyatları kursiyerin alacağı eğitime göre farklılık gösterir. Özel Güvenlik Kurs Ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri web sitemizdeki ücretler sayfasında bulabilir ya da İletişim kısmından bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.
İzmir Özel Güvenlik Kursu dendiğinde akla ilk gelen kurum olan, 20 yılı aşkın süredir 10.000’lerce bireyin Özel Güvenlik Görevlisi olmasına imkan sağlayan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir Çankaya’da bulunan merkezimizde hizmet vermeye devam etmekteyiz.
Özel Güvenlik Kursu temel eğitim düzeyinde 2 hafta, yenileme eğitimi kapsamında 1 haftada tamamlanmaktadır. Bu süreç sonrası en yakın sınava giren bireyler başarı sağlamaları halinde Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya hak kazanmaktadır.
Özel Güvenlik Kursuna Özel Güvenlik Görevlisi olmaya kayıt verdiğiniz an hızla kayıt yaptırabilirsiniz. Alacağınız eğitim sonrası en yakın tarihli sınava girerek Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olup Özel Güvenlik olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

E-Bülten