blank

Özel Güvenlik Sertifikası

Anasayfa » Blog » Özel Güvenlik Sertifikası

Özel Güvenlik Sertifikası günümüzde en popüler meslek haline gelen Özel Güvenlik Görevlisi olmak ve bu alanda ihtiyaç duyan firmalarda çalışmak isteyen kişilerin sahip olması gereken belgenin genel adıdır. Kişinin talebi doğrultusunda alacağı eğitime bağlı olarak Silahsız veya Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası olarak verilebilir.

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilmek için temel şart kişinin Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olmasıdır. Özel Güvenlik Kursu tarafından düzenlenen eğitimi alan bireyler resmi makamlar tarafından gerçekleştirilen sınavda başarılı olmaları halinde Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olurlar.

Özel Güvenlik Sertifikası bir bireyin fiziksel ve psikolojik açıdan bu mesleği icra edebilmesi için gerekli eğitimleri aldığını ve yetkinlik sahibi olduğunu kanıtlar. Özel Güvenlik Sertifikası sahibi bireyler Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkarttıktan sonra çalışmaya başlayabilirler.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir de bulunan merkezimizde Güvenlik Sertifikası sahibi olmak veya var olan sertifikasını yenilemek isteyen bireylere;

  • Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi,
  • Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi,
  • Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi,
  • Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi,

başta olmak üzere tüm Özel Güvenlik Eğitimi çeşitlerini uzman eğitmenlerimiz ve kurum hafızamız ile başarıyla vermekteyiz.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Sertifikası almak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır konusunda aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır

Özel Güvenlik Görevlisi hastane, okul, site, işyeri başta olmak üzere neredeyse her alanda çalışma imkanına sahip olur. Bu durum Özel Güvenlik mesleğinin günümüzde en popüler iş kolu haline gelmesini sağlamıştır.

Özel Güvenlik Sertifikası bir bireyin Özel Güvenlik olarak çalışabilmesi için gerekli olan bir belgedir. Bu sertifikaya sahip olmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken hareket bir Özel Güvenlik Kursu kaydı yaptırmaktır. Kursa kayıt olma sürecinde Silahlı veya Silahsız olarak görev yapma isteğini belirten birey belgelerini buna göre hazırlamaktadır.

Gerekli şartları sağlayan ve belgelerini eksiksiz olarak tamamlayan kişilerin Özel Güvenlik Kursu kaydı tamamlanarak Özel Güvenlik Eğitimi alması sağlanır. Özel Güvenlik Görevlisi adayı tercih ettiği sertifika çeşidine uygun olarak eğitimini tamamlar.

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayan bireyler resmi makamlar tarafından gerçekleştirilen Özel Güvenlik Sınavına girerek başarı sağlaması halinde Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olmaya hak kazanır. Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olmuş ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı almış bireyler Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışma hakkına sahip olurlar.

Özel Güvenlik Sertifikası Nereden Alınır

Özel Güvenlik Sertifikası almak isteyen bireyler öncelikle resmi makamlar tarafından yetkilendirilmiş bir Özel Güvenlik Kursunda eğitim alarak sınav sürecine hazırlanır. Eğitimi tamamlayıp Özel Güvenlik Sınavı sonucunda başarı sağlayan kişiler Özel Güvenlik Sertifikası almaya hak kazanır.

Özel Güvenlik Sertifikası girdiği sınavda başarılı olan bireyler için Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ilgili birimi ve kurumumuz arasında yapılan yazışmalar sonucu hazırlanarak kursumuz tarafından ıslak imzalı halde kişiye teslim edilir. Sertifika sahiplerinin Özel Güvenlik Kimlik Kartı almak için E-Devlet üzerinden gerçekleştirecekleri işlemlerde sertifikasını almış olması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Sertifikası Kaç Günde Alınır

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayıp Özel Güvenlik Sınavı sonucunda başarılı olan bireylerin almaya hak kazandıkları Özel Güvenlik Sertifikası sınavdan yaklaşık 2 ila 3 hafta sonra çıkar. Bu süreci Temel Özel Güvenlik Eğitimi Sertifikası için 3 hafta, Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Sertifikası içinde 2 hafta olarak belirtebiliriz.

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya hak kazandığınızı belirten Özel Güvenlik Sertifikası aday tarafından kurumumuzdan alınmaktadır. Adınıza düzenlenen Özel Güvenlik Sertifikası kurumumuza ulaştığı an aranarak size bilgi verilecektir.

Özel Güvenlik Sertifikası Şartları

Özel Güvenlik Sertifikası ve Kimlik Kartına sahip olup Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin çalışmak istediği yapıya uygun Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olabilmesi için sağlaması gereken bazı koşullar bulunmaktadır. Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olabilmek için gereken özellikler arasında;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
  • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
  • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
  • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

Özel Güvenlik Sertifikası E-Devlet

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayıp girdiği Özel Güvenlik Sınavında başarılı olan bireyler Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olurlar. Bununla birlikte kişinin Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya başlayabilmesi için Özel Güvenlik Kimlik Kartını çıkarması gerekmektedir.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı başvurusu işlemleri artık E-Devlet üzerinden kolayca yapılmaktadır. Özel Güvenlik Kimlik Kartı başvurusu yapmak isteyen adaylar bağlı oldukları İlin Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine gitmeden kimlik başvuru işlemlerini tamamlayabilirler.

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama

Özel Güvenlik Sertifikası Sorgulama

Özel Güvenlik Sertifika Sorgulama veya Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama işlemlerini bulunduğunuz ildeki Güvenlik Daire Başkanlıklarına giderek veya Özel Güvenlik Daire Başkanlığını telefonla arayarak öğrenebileceğiniz gibi Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) sitesi üzerinden de kolayca öğrenebilirsiniz.

EGM web sitesi üzerinden Özel Güvenlik Sertifika Sorgulama ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı Sorgulama işlemini;

Bu sürecin sonunda İzmir ili özelinde yaptığınız Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvurusunun sonucunu görebilirsiniz. Bununla birlikte linke tıkladığınızda karşılaşacağınız ekranı üst kısımdaki görselde inceleyebilirsiniz.

Özel Güvenlik Sertifikası ile Çalışılır Mı

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin yapması gereken ilk hareket Özel Güvenlik Kursuna kayıt olarak Özel Güvenlik Sertifikası alabilmek için gerekli eğitimi tamamlamaktır. Bu süreç sonunda Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olan bireyler sadece sertifikaları ile işbaşı yapamazlar.

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilmek için Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olduktan sonra sertifikayı Özel Güvenlik Kimlik Kartına çevirmek gerekmektedir. Bu işlemi gerçekleştiren ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olan bireyler güvenlik görevlisi ve koruma gibi ihtiyaçları bulunan işyerlerinde çalışabilirler.

Özel Güvenlik Sertifikası Fiyatları

Özel Güvenlik olarak çalışmak için bize ulaşan bireylerden en fazla aldığımız sorulardan biri Özel Güvenlik Sertifikası Ücretleri 2024 yılı ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak kurs süreci ve sertifika fiyatlarını şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

Özel Güvenlik Görevlisi olma sürecinde kurs ücreti dışında resmi makamlar tarafından talep edilen kimlik kartı harcı, sağlık raporu bedeli gibi ücretlerin detaylarını öğrenmek, kurs ücreti konusunda sunduğumuz avantajları ve taksit seçenekleri hakkında bilgi almak için İletişim bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin sahip olmaları gereken Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak İzmir Çankaya’da verdiğimiz Silahlı Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayarak katılım sağladığı sınavda başarılı olan bireyler tarafından alınan bir belgedir.

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl Alınır

İzmir’de 21 yaşını doldurmuş ve en az lise mezunu olan bireylerin Silahlı Özel Güvenlik olarak görev yapmak için sahip olmaları gereken Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası alınış sürecinde ilk hareket Özel Güvenlik Kursuna kayıt yaptırmak olmalıdır.

Özel Güvenlik Kursunda alınan Silahlı Özel Güvenlik Eğitimi sonrası Özel Güvenlik Sınavında başarılı olunması halinde Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası ve Silahlı Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olunmaktadır.

Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Fiyatları

Silahlı Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilmeniz için gereken Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası Fiyatları hakkında detaylı bilgileri İletişim kanallarımızı kullanıp bize ulaşarak veya Güvenlik Kurs Ücretleri sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Özel Güvenlik Sertifikası sınavdan yaklaşık 2 ila 3 hafta sonra alınmaktadır. İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Sınavında başarılı olan kursiyerlerimizin sertifikalarının tarafımıza ulaşması ile birlikte kendilerini arayıp bilgi vermekteyiz.
Özel Güvenlik Sertifikası Fiyatı hakkında detaylı bilgileri İletişim kanallarımızı kullanıp bize ulaşarak veya Güvenlik Kurs Ücretleri sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.
Emekli Polisler veya daha kapsayıcı bir ifadeyle Genel Kolluk Kuvvetlerinden emekli olanlar ya da emekli olmamasına rağmen en az 5 yıl Genel Kolluk Kuvveti olarak çalışan bireyler Özel Güvenlik Kursuna gerek olmaksızın gerekli evraklar ile başvuru yapması halinde Özel Güvenlik Sertifikası ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olabilirler.

Emekli Polis olan veya en az 5 yıl polis olarak görev yapan bireylerin hangi belgelerle ve nasıl bir dilekçe örneğiyle başvuru yapması gerektiği 5188 sayılı kanun ve yönetmelik kapsamında belirlenmiştir.
Özel Güvenlik Sertifikası sınavın başarıyla tamamlanması ile birlikte geçecek 2 ila 3 hafta içerisinde çıkmaktadır.
Özel Güvenlik Sertifikası alındığı tarihten itibaren 5 yıl geçerlidir.
Özel Güvenlik Sertifikası alabilmesi için bireylerin Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası için 18, Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası içinse 21 yaşın doldurulması gerekmektedir.
Emekli Askerler veya daha kapsayıcı bir ifadeyle Genel Kolluk Kuvvetlerinden emekli olanlar ya da emekli olmamasına rağmen en az 5 yıl Genel Kolluk Kuvveti olarak çalışan bireyler Özel Güvenlik Kursuna gerek olmaksızın gerekli evraklar ile başvuru yapması halinde Özel Güvenlik Sertifikası ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olabilirler.

Emekli Asker olan veya en az 5 yıl polis olarak görev yapan bireylerin hangi belgelerle ve nasıl bir dilekçe örneğiyle başvuru yapması gerektiği 5188 sayılı kanun ve yönetmelik kapsamında belirlenmiştir.
Hayır… Özel Güvenlik Sertifikası olmadan Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışılamaz.
Özel Güvenlik Sertifikası 5 yılda bir yenilenir.
Özel Güvenlik Sertifikası Fiyatı hakkında detaylı bilgileri İletişim kanallarımızı kullanıp bize ulaşarak veya Güvenlik Kurs Ücretleri sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

E-Bülten