blank

Kayıt Şartları

Anasayfa » Kayıt Şartları

 

Özel Güvenlik Kaydı için kursların adaylardan talep ettiği evraklar ve Özel Güvenlik Görevlisi olmak için kişilerin sağlaması gereken şartları aşağıda belirtmeye çalışacağız. Öncelikle Özel Güvenlik Eğitimi almak için hazırlanması gereken Özel Güvenlik Kayıt Evrakları arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten alınan belgeler geçerlidir.)
 • Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur İbareli Sağlık Raporu,

belirtilebilir.

Yukarıdaki evrakları hazırlayarak Özel Güvenlik Kursuna başvuran bireyler Özel Güvenlik Görevlisi olma şartlarına da sahipse Silahlı veya Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi almaya hak kazanır. Bununla birlikte Özel Güvenlik Olmak İçin kişinin sağlaması Gereken Şartlar arasında;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
 • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
 • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin Adli Sicil Kaydında aranan genel şartlar; Taksirli suçlar hariç olmak üzere ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ya da affa uğramış olsa bile Devletin Şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suistimal, sahtecilik, hileli iflas şeklinde belirtilebilir.

Yukarıda belirttiğimiz şartları sağlayan bireyler kayıt için gerekli evrakları hazırlayarak Özel Güvenlik Kursu kaydını tamamlayıp Özel Güvenlik Eğitimi alırlar. Eğitim sonrası girilen sınavda başarı gösterilmesi halinde Özel Güvenlik Sertifikası ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı alma hakkında sahip olan birey Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışma imkanına kavuşur.

İzmir Özel Güvenlik Eğitimi dendiğinde akla ilk gelen kurum olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Olma Şartları konusunda aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir veya 0232 489 4334 numarasını arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kayıt Tarihleri

Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin tarafımıza en fazla ilettiği sorulardan birisi Özel Güvenlik Kayıt Tarihleri 2023 yılında nedir şeklinde olmaktadır. Özel Güvenlik Kursları kayıt ve ders tarihlerini Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından düzenlenecek Özel Güvenlik Sınavını dikkate alarak belirlemektedir.

Özel Güvenlik Kayıt Ücreti

Özel Güvenlik Kursuna Kayıt esnasında ödenen ücretler alınacak eğitim türüne göre farklılık göstermektedir. Özel Güvenlik Kayıt Ücretleri güncel listesine ozelguvenlikizmir.com/guvenlik-kursu-ucretleri/ sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Özel Güvenlik Görevlisi Olma Şartları

Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyen bireylerin belirli prosedürleri yerine getirmesi gerekir. Özel Güvenlik Görevlisi olmak için ilk aranan durum istenilen şartlara sahip olunması ve buna bağlı talep edilen belgeleri resmi olarak hazırlayıp sunabilmesidir.

Özel Güvenlik Olma Şartları olarak da bilinen durumları;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
 • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
 • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

şeklinde belirtebiliriz.

Özel Güvenlik Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Özel Güvenlik olarak çalışabilmek için gerekli kimlik kartını almak isteyen bireyler Özel Güvenlik Kurslarına başvuru yaparken belirli evraklara ihtiyaç duymaktadır. Özel Güvenlik Görevlisi olabilmek için alınması gereken eğitime kayıt sürecinde ihtiyaç duyulan evraklar arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • İkametgah Belgesi,
 • Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur İbareli Sağlık Raporu,

belirtilebilir.

İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak 20 yılı aşkın süredir Özel Güvenlik Görevlisi adaylarına yardımcı olan kurumumuzun İzmir Çankaya’da bulunan merkezini kimliğiniz ile birlikte ziyaret etmeniz halinde ön kayıt işleminiz yapılarak size süreç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Özel Güvenlik Kayıt Yenileme

Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan bireylerin 5 yılda bir yenileme işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Özel Güvenlik Yenileme olarak adlandırılan bu süreçte kursa kayıt için hazır edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır.

Özel Güvenlik Kayıt Yenileme eğitimine katılmak için gereken evraklar arasında;

 • 2 adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 3 adet Biyometrik Fotoğraf,
 • 1 adet Diploma Fotokopisi veya Öğrenci Belgesi,
 • 1 adet İkametgah Belgesi, (E-Devletten Alınan Belgeler Geçerlidir.)
 • 2 adet ÖGG Kimlik Kartı veya Sertifika Fotokopisi,

belirtilebilir.

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi hakkında 20 yılı aşkın süredir kursiyerlerine yardımcı olan kurumumuzun İzmir Çankaya’da bulunan merkezini kimliğiniz ile birlikte ziyaret etmeniz halinde ön kayıt işleminiz yapılarak size süreç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Özel Güvenlik Kayıt Olma Süreci

Özel Güvenlik olma süreci öncelikle ilgili Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir Özel Güvenlik Kursuna kayıt yaptırılarak alınacak Özel Güvenlik Eğitimi ile başlar. Eğitim sonrası Özel Güvenlik Sınavında başarı sağlayan bireyler Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olur. Sertifikası ile birlikte istenilen belgeleri hazırlayan kişiler Özel Güvenlik Kimlik Kartı alarak ÖGG personeli ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlarda çalışmaya başlayabilir.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireylere kayıt sürecinden başlayarak işe başlama durumuna kadar elimizden gelen tüm yardımı sunmakta, bilgi ve birikimimizi sağlıklı bir şekilde aktarmaktayız.

Özel Güvenlik Kayıt Ücretleri alınacak eğitim türüne göre farklılık göstermektedir. Güncel kurs ücretlerine; ozelguvenlikizmir.com/guvenlik-kursu-ucretleri/ sayfamızda ulaşabilirsiniz.
Özel Güvenlik Kayıtları EGM tarafından belirlenen Özel Güvenlik Sınav Tarihleri göz önüne alınarak yapılmaktadır. En güncel kurs tarihleri için iletişim kanallarımızı kullanarak bize ulaşabilirsiniz.
Özel Güvenlik Yenileme Sınav Tarihleri EGM tarafından belirlenmektedir. Sınav tarihleri ile ilgili detayları https://www.ozelguvenlikizmir.com/2024-ozel-guvenlik-sinav-tarihleri/ bağlantısından öğrenebilirsiniz.
Özel Güvenlik Sınavına kayıt süreci Özel Güvenlik Eğitimi aldığınız kurs kontrolünde yapılmaktadır. SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak kursiyerlerimize sınava kayıt sürecinde gerekli desteği sunmaktayız.

E-Bülten