blank

Özel Güvenlik Randevu Alma

Anasayfa » Blog » Özel Güvenlik Randevu Alma

Özel Güvenlik Randevusu Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerin Özel Güvenlik Kimlik Kartları ile ilgili aşağıda belirttiğimiz;

 • Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi tamamlandığında,
 • Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi tamamlandığında,
 • Kayıp / Çalıntı / Yıpranmış Kimlik Kartları güncelleneceğinde,

gibi süreçler sonrası yapmaları gereken işlemlerdir.

Geçmiş yıllarda Özel Güvenlik Kimlik Kartı çıkartacak veya mevcut Özel Güvenlik Kimlik Kartını yenileyecek her birey Emniyet Genel Müdürlüğü sayfasından Özel Güvenlik Randevusu almak zorunda kalıyordu. Ayrıca Silah Ruhsat İşlemleri dahil diğer pek çok uygulama içinde bu sayfadan randevu almak gerekmekteydi. Günümüzde tüm bu işlemler E-Devlet uygulaması üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Özel Güvenlik Randevu Almaya ihtiyaç duymadan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından talep edilen tüm belgelerin Özel Güvenlik Görevlisi adayının kişisel E-Devlet hesabından ve SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu yetkililerinin eriştiği ÖGNET sisteminden yüklenme ve başvuru tamamlanma süreçlerinde kurs yetkililerimiz öğrencilerine her zaman destek olmaktadır.

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu İzmir Çankaya’da bulunan merkezinde Özel Güvenlik olmak isteyen kişilere yardımcı olmaktan büyük bir mutluluk duyan, Özel Güvenlik Olmak isteyen kişilere 20 yılı aşkın süredir eğitimler veren bir kurumdur. Uzman ekip arkadaşımız tarafından kaleme alınan bu yazımızda gerekli görülmesi halinde Özel Güvenlik Randevusu Nasıl Alınır sorusunu ihtiyacınız olacak her bilgiyi vererek yanıtlamaya çalışacağız.

Özel Güvenlik olmak isteyen veya aktif olarak Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan bireyler Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak zorundadır. Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanan kişilerin en çok merak ettiği süreç Özel Güvenlik Randevu işlemlerinin ne şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği ve Özel Güvenlik Randevusu almak zorunda olup olmamalarıdır.

Sizde Özel Güvenlik Randevusu hakkında aklınıza takılan soruların yanıtlarını almak, süreç ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını okuyabilir, 0232 489 43 34 numaralı telefonu arayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman personellerimiz ile görüşebilirsiniz.

Özel Güvenlik Randevusu Nasıl Alınır

Özel Güvenlik Eğitimini tamamlayıp girdiği sınavda başarılı olan kişiler Özel Güvenlik Kimlik Kartı almaya hak kazanır. Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olmak isteyen bireyler E- Devlet uygulaması üzerinden tüm işlemleri gerçekleştirebilir. Nadiren de olsa bazı durumlarda Emniyet Genel Müdürlüğü’ne Özel Güvenlik Randevusu için başvuruda bulunulması gerekir.

Özel Güvenlik Randevusu Nasıl Alınır sorusunu adım adım;

 1. onlineislemler.egm.gov.tr/izmir/sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx bağlantısına tıklayıp açılan sayfada Randevu Al butonuna tıklayın.
 2. Sayfanın alt kısmında sizin için uygun randevu tarihi ve saatini seçin.
 3. Ardından açılan alanlara sırasıyla TC Kimlik No, Adı, Soyadı ve Doğum Tarihi bilgilerini girin.
 4. Son olarak Güvenlik Kodunu yazarak Randevu Al butonuna tıklayın.

şeklinde yanıtlayabiliriz.

Aşağıda sizi linke tıkladığınızda karşılayacak sayfanın ekran görüntüsünü bırakıyoruz. Ayrıca Özel Güvenlik Randevusu aldıktan sonra randevu günü ve saati geldiğinde yanınızda hazır olarak götürmeniz gereken belgelerin de listesini sunuyoruz.

Özel Güvenlik Randevusu Nasıl Alınır

Özel Güvenlik Temel Eğitimi sonrası ilk kez Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı almak için Özel Güvenlik Başvurusu yapacak olan bireyler;

 • Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuru Dilekçesi
 • Özel Güvenlik Sertifikasının Aslı ve Fotokopisi
 • Adli Sicil Kaydı (Sabıka Belgesi)
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • 3 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu
 • Sağlık Raporunun Aslı ve Fotokopisi
 • Son Mezun Olunan Okuldan Alınan Diplomanın Aslı ve Fotokopisi
 • Vergi Dairesine Yatırılan Özel Güvenlik Harcının Makbuzu
 • Türkiye Halk Bankası Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Adına TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-16000096) IBAN Numarasına Yatırılan Harcın Dekontu

belgelerini yanlarında hazır halde götürmelidir.

Özel Güvenlik Randevusu aldıktan sonra yukarıda belirttiğimiz belgeleri eksiksiz olarak hazır edip randevu günü ve saatinde belirtilen adrese giden bireyler süreç sonunda Özel Güvenlik Kimlik Kartı alarak Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya hak kazanır.

Özel Güvenlik Randevu İzmir

SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu olarak 20 yılı aşkın süredir İzmir’de bulunan merkezimizde Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen 10.000’lerce kursiyerimize ihtiyaç duydukları her anda yardımcı olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Bu süreçlere Özel Güvenlik Randevusu alma konusu da dahildir.

İzmir de Özel Güvenlik Randevu almak için size aşağıda verdiğimiz linke tıklayıp üst kısımda belirttiğimiz aşamaları tamamlamanız gerekmektedir. Randevu aldıktan sonra hazırlamanız gereken belgeler ile ilgili merak ettiğiniz her konuyu ekip arkadaşlarımıza danışabilirsiniz.

İzmir Özel Güvenlik Randevu Alma için Emniyet Genel Müdürlüğü Başvuru Sayfası linki;

onlineislemler.egm.gov.tr/izmir/sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx

Adres : Vilayet Blokları F Blok Konak / İZMİR

Telefon : 0232 489 05 00 – 0505 318 35 00  Fax : 0232 446 75 15

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Randevu Nasıl Alınır

Özel Güvenlik Kimlik Kartı Özel Güvenlik olarak çalışmak isteyen her bireyin sahip olması gereken bir belgedir. Özel Güvenlik Kursu kaydı oluşturup Özel Güvenlik Eğitimini başarıyla tamamlayan bireyler girdikleri sınavda başarılı olmaları halinde Özel Güvenlik Sertifikası ve Özel Güvenlik Kimlik Kartı alma hakkını kazanır.

Özel Güvenlik Yenileme Randevu

Özel Güvenlik Yenileme Randevusu 5 yıla yakın süre Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışan bireylerin almaları zorunlu olan Özel Güvenlik Yenileme Eğitimini tamamladıktan sonra Özel Güvenlik Kimlik Kartı Yenileme sürecinde bazı hallerde yapmaları gereken bir işlemdir. Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi sonrası pek çok birey bu işlemlere ihtiyaç duymadan E-Devlet üzerinden kimlik kartı yenilemesini gerçekleştirmektedir.

Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi sonrası Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Kimlik Kartı yenilemek için Özel Güvenlik Yenileme Başvurusu yapmak zorunda olan bireyler;

 • Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuru Dilekçesi
 • Özel Güvenlik Sertifikasının Aslı ve Fotokopisi
 • Adli Sicil Kaydı (Sabıka Belgesi)
 • Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi
 • 3 Adet Biyometrik Fotoğraf
 • Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırma Formu
 • Son Mezun Olunan Okuldan Alınan Diplomanın Aslı ve Fotokopisi
 • Türkiye Halk Bankası Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Adına TR02 0001 2009 4130 0016 0000 96 (413-16000096) IBAN Numarasına Yatırılan Harcın Dekontu

belgelerini yanlarında hazır halde götürmelidir.

Özel Güvenlik Yenileme Randevusu aldıktan sonra yukarıda belirttiğimiz belgeleri eksiksiz olarak hazır edip randevu günü ve saatinde belirtilen adrese giden bireyler süreç sonunda Özel Güvenlik Kimlik Kartını yenileyerek Özel Güvenlik olarak çalışmaya devam edebilir.

Özel Güvenlik Randevu Saatleri

Özel Güvenlik Randevu Saatlerini resmi makamlar hafta içi 08.30 ila 16.30 saatleri arasında olacak şekilde düzenlemektedir. Bazı özel ve yoğun haftalarda 17.30 a kadar uzayabilen bu süreç yine de genellikle bilindiği üzere 08.30 & 16.30 şeklinde planlanmalıdır.

Özel Güvenlik Randevu E-Devlet

Özel Güvenlik Randevu Alma sürecinde fiziki uygulama yerine E-Devlet i değerlendirme imkanı olan bireyler aşağıda belirttiğimiz adımları düzenli bir şekilde tamamlayarak Özel Güvenlik Kimlik Kartını E-Devlet üzerinden alabilir.

E-Devlet üzerinden Özel Güvenlik Kimlik Kartı Randevusu alma sürecini;

 1. E-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümüne tıklayın.
 2. Açılan sayfada Güvenlik butonuna tıklayın.
 3. Bu sayfada Emniyet Genel Müdürlüğü logosuna tıklayın.
 4. Açılan sayfada Özel Güvenlik Kimlik Kartı Başvuruları sekmesine tıklayın.
 5. Sağ üst köşedeki Yeni Başvuru butonuna tıklayın.
 6. Açılan sayfada kişisel bilgilerimizi kontrol edip tüm seçeneklerin doğruluğundan emin olun.
 7. Açılan sayfanın en alt kısmında dosya ekleyin butonuna basarak .JPG formatında taranmış olan imzanızı yükleyin. Bu işlemi imzanızın etrafında kalan beyaz boş kısmı kırparak yapın. Cep telefonunuzla imzanızın fotoğrafını çekerek de yükleme işlemini yapabilirsiniz.
 8. Sistemin sizi yönlendirmesiyle Sağlık Raporu, Adli Sicil Kaydı gibi belgelerinizi kontrol ederek (Yenileme Başvurularında İstenmez) devam et butonuna basıp adım adım ilerleyerek işleminizi tamamlayın.

adımları halinde özetleyebiliriz.

Eğer sistem parmak izi veya diploma bilgilerinize ulaşamaz için fiziki başvuru yapmanız için sizden en yakın Özel Güvenlik Şube Birimine fiziki olarak evraklarınızı götürmenizi ister. Fiziki başvurular için Özel Güvenlik Randevu Nasıl Alınır kısmındaki adımları takip ederek randevu Jandarma bölgesinde oturan adayların randevu almalarına gerek yoktur. İzmir için Karabağlar İlçe Jandarma Komutanlığı’na doğrudan gidebilirler.

Özel Güvenlik olmak için İzmir Özel Güvenlik Kursu olarak SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi’ni tercih eden tüm kursiyerlerimize Özel Güvenlik Randevusu ile ilgili izlemeleri gereken adımlarda yardımcı oluyoruz. Sizlerde aklınıza takılan soruları İletişim kanallarımız aracılığı ile Bize İletebilirsiniz

Özel Güvenlik Randevu Görüntüleme

Özel Güvenlik Randevu Görüntüleme

Özel Güvenlik Randevu Alma işlemini tamamladıktan sonra aynı ekrandan randevu görüntüle butonuna tıklayarak randevunuzu görüntüleyebilirsiniz. Özel Güvenlik Randevu Görüntüleme ekranının görselini yukarıda sizinle paylaşıyoruz.

Özel Güvenlik Randevusu Nasıl Alınır sorusunu adım adım;

1. https://onlineislemler.egm.gov.tr/izmir/sayfalar/ozelguvenlikrandevu.aspx bağlantısına tıklayıp açılan sayfada Randevu Al butonuna tıklayın.
2. Sayfanın alt kısmında sizin için uygun randevu tarihi ve saatini seçin.
3. Ardından açılan alanlara sırasıyla TC Kimlik No, Adı, Soyadı ve Doğum Tarihi bilgilerini girin.
4. Son olarak Güvenlik Kodunu yazarak Randevu Al butonuna tıklayın.
şeklinde yanıtlayabiliriz.
Özel Güvenlik Randevusu hafta içi saat 08.30 ila 16.30 arasında alınmaktadır.
Özel Güvenlik Randevusu Emniyet Genel Müdürlüğü resmi web sitesinde ilgili sayfadan alınmaktadır. Her birey kendi ilindeki en yakın merkezden randevu alabilir.

E-Bülten