blank

Güvenlik Kursu

Anasayfa » Blog » Güvenlik Kursu

Güvenlik Kursu Özel Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireylerin ÖGG Kimlik Kartı sahibi olma sürecinde Özel Güvenlik Eğitimi aldığı ve Özel Güvenlik Sınavına hazırlandığı resmi makamlar tarafından yetkilendirilmiş kurumlardır.

Güvenlik Kursları hayatını Özel Güvenlik Görevlisi olarak sürdürmek isteyen bireylere 5188 sayılı kanun doğrultusunda ihtiyaçları olan tüm bilgileri teorik ve uygulamalı eğitimlerle aktarır. Kursu başarıyla tamamlayan kişiler istihdam edildikleri alanlarda başarıyla görevlerini yerine getirebilirler.

SARIZEYBEK Güvenlik Kursu İzmir de Güvenlik Eğitimi dendiğinde akla ilk gelen ve bu alanda en uzun süredir eğitim veren yetkili kuruluştur. İzmir Güvenlik Kursu olarak ÖGG adaylarının ihtiyaç duyduğu tüm konularda büyük bir özveri ile destek vermektedir.

İzmir Çankaya’da bulunan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitimi merkezine giderek;

 • Silahlı Güvenlik Eğitimi,
 • Silahsız Güvenlik Eğitimi,
 • Güvenlik Yenileme Eğitimi,
 • Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi,

Gibi ihtiyaç duyduğunuz pek çok Güvenlik Eğitimi çeşidini uzman eğitmenler eşliğinde ve yetkin kurum hafızası rehberliğinde başarıyla alabilirsiniz.

SARIZEYBEK Güvenlik Kursu olarak Özel Güvenlik Görevlisi olmak için bize ulaşan bireylere hızlı ön kayıt imkanı, taksit seçenekleri, eğitim ve sınav sürecinde başarı için gerekli doküman desteği başta olmak üzere her türlü kolaylığı sağlamaktayız.

Sizde Özel Güvenlik Kursu ile ilgili süreç hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için makalemizin devamını okuyabilir veya İletişim bağlantısını tıklayarak Hemen Bize Ulaşıp uzman ekip arkadaşımız ile görüşebilirsiniz.

Güvenlik Görevlisi Kursu

Güvenlik Görevlisi olmak isteyen bireyler Güvenlik Görevlisi Kursu olarak adlandırılan resmi makamlar tarafından yetki verilmiş kurumlara kayıt yaptırmak zorundadır. Güvenlik Görevlisi Kursu Özel Güvenlik sektöründe çalışmak isteyenlere gerekli bilgi ve becerileri kazandıran bir eğitim programıdır.

Güvenlik Görevlisi Kursu teorik ve pratik derslerden oluşmaktadır. Teorik derslerde güvenlik hukuku, güvenlik tedbirleri, ilk yardım, yangın ve afet bilgisi gibi konular işlenir. Uygulamalı derslerde ise silah kullanımı, arama teknikleri, fiziki müdahale yöntemleri gibi konular kişiye pratik kazandıracak tekniklerle öğretilir.

Güvenlik Görevlisi Kursu tamamlandığında kursiyerler sınava girer ve başarılı olanlar Güvenlik Kimliği alıp Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya başlayabilir. İzmir de Güvenlik Görevlisi Kursu almak istiyorsanız İletişim kanallarımızı kullanarak Bize Ulaşabilir, SARIZEYBEK Özel Güvenlik kalitesinden faydalanabilirsiniz.

Güvenlik Kursu Fiyatları

Güvenlik Görevlisi olarak istihdam edilebilmek için bizlere ulaşan kişilerden en sık aldığımız sorulardan birisi Güvenlik Kursu Ücretleri 2024 yılı ne kadar olmaktadır. SARIZEYBEK Güvenlik Kursu olarak kurs ücretlerini şeffaf şekilde paylaşan tek kurum olduğumuzu belirtmek isteriz.

Güvenlik Görevlisi olma sürecinde kurs ücreti dışında resmi makamlar tarafından talep edilen kimlik kartı harcı, sağlık raporu bedeli gibi ücretlerin detaylarını öğrenmek kurs fiyatları ile ilgili sunduğumuz avantajlar ve taksit seçenekleri hakkında bilgi almak için İletişim metnini tıklayabilirsiniz.

İzmir Güvenlik Kursu

20 yılı aşkın süredir İzmir’de Güvenlik Kursu olarak eğitimler vermekte olan SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim merkezi 10.000’lerce Güvenlik Görevlisi adayının eğitim almasına ve meslek sahibi olmasına yardımcı olmaktadır.

İzmir de Özel Güvenlik olmak veya var olan kimlik kartını yenilemek isteyen tüm bireyler ihtiyaç duydukları eğitimlerin tamamını SARIZEYBEK Özel Güvenlik Kursu bünyesinde hizmet veren tecrübeli eğitmenler sayesinde başarıyla alabilmektedir.

Sizde Hemen Bize Ulaşarak kursumuza ön kaydınızı yaptırabilir, Silahlı – Silahsız Güvenlik Eğitimi alıp süreç sonucu sınavı başarıyla tamamladıktan sonra Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olarak Özel Güvenlik Görevlisi hizmeti verebilirsiniz.

Güvenlik Kursu Şartları

Güvenlik Sertifikası ve Kimlik Kartına sahip olup Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak isteyen bireylerin Güvenlik Kursu kaydını yaptırıp Güvenlik Eğitimi alması gerekir. Bu eğitimi almak için gereken koşullar yani Güvenlik Kursu Şartları arasında;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az ortaokul, Silahlı ÖGG için en az lise mezunu olmak,
 • Silahsız ÖGG için en az 18, Silahlı ÖGG için en az 21 yaşını doldurmuş olmak,
 • Adli sicil kaydının Özel Güvenlik Görevlisi olmaya uygun olması,
 • Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya engel bir sağlık problemi bulunmaması,

gösterilebilir.

Güvenlik Kursu İçin Gerekli Belgeler

Güvenlik Görevlisi olmak için alınması gereken eğitimler ve girilecek sınav öncesi kayıt işlemlerinde gerekli olan evraklar arasında;

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • 4 adet Fotoğraf,
 • Diploma Fotokopisi,
 • İkametgah Belgesi,
 • Silahlı – Silahsız Özel Güvenlik Olur İbareli Sağlık Raporu,

belirtilebilir.

Bununla birlikte İzmir Güvenlik Eğitimi konusunda 20 yılı aşkın süredir öğrencilerine yardımcı olan kurumumuzun İzmir Çankaya’da bulunan merkezini kimliğiniz ile birlikte ziyaret etmeniz halinde ön kayıt işleminiz yapılarak size süreç hakkında detaylı bilgi verilecektir.

Güvenlik Kursu İçin Sağlık Raporu

Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişilerden kayıt esnasında üzerinde “Silahlı / Silahsız Özel Güvenlik Olur” ibaresi bulunan, kişinin fiziksel ve psikolojik anlamda sağlıklı olduğunu ifade eden bir rapor talep edilmektedir. Ayrıca bu raporun devlet hastanesinden alınması gerekmektedir.

İzmir Güvenlik Kursu olarak eğitim verdiğimiz bireylerin bize en sık ilettiği durumlardan birisi olan Güvenlik Sağlık Raporu Nereden Alınır sorusunun yanıtını;

 • Üzerinde KBB, Ortopedi, Nöroloji, Psikiyatri ve Göz doktorlarının kaşesi, baş hekim onayı ve rapor üzerinde mutlaka “Silahlı / Silahsız Güvenlik Olur” ibaresi yer alan sağlık raporu devlet hastanesinden alınmalıdır.

şeklinde verebiliriz.

Güvenlik Kursu Ne Zaman Başlıyor

Güvenlik Görevlisi olmak isteyen kişiler eğitimlerini tamamladıktan sonra yıl içerisinde 6 defa düzenlenen Güvenlik Görevlisi Sınavına girerek başarı sağlayıp Güvenlik Kimlik Kartı sahibi  olmaya çalışır. Bu sınav takvimi göz önüne alınarak Güvenlik Kursları tarafından eğitim süreci planlanır.

Güvenlik Kursu Kaç Gün

Güvenlik Kursu Kaç Gün veya Güvenlik Kursu Kaç Saat sorusunun cevabı kişinin alacağı eğitim türüne göre farklılık göstermektedir. Örneğin; Silahsız Güvenlik Eğitimi 15 gün sürüyorken Silahlı Güvenlik Eğitimi 18 gün sürmektedir. Aynı şekilde Güvenlik Yenileme Eğitimleri de 7 ila 8 günde tamamlanmaktadır.

Güvenlik Kursu Soruları

SARIZEYBEK Güvenlik Kursu olarak kursiyerlerimize çıkabilecek ve çıkmış sınav soruları sunma konusunda ülkemizdeki en kapsamlı havuza sahip olduğumuzu belirtebiliriz. Sadece bizden eğitim alan kişiler değil Güvenlik Görevlisi olmak isteyen her birey web sitemizden online olarak yayınladığımız ve bir düzen içerisinde derlediğimiz sayfamızı ziyaret ederek geçtiğimiz yılların sorularına kolaylıkla ulaşabilir.

Güvenlik Kursu Derslerine Girmek Zorunlu Mu

Evet… Güvenlik Kurslarında devam zorunluluğu bulunmakta, eğitim süreci resmi makamlar tarafından görevlendirilen müfettişler tarafından kontrol edilmekte ve belirli bir devamsızlık oranının üzerine çıkan bireylerin Güvenlik Eğitimi başarısız olarak sayılmaktadır.

Güvenlik Kursu Dersleri

Güvenlik Kursu Dersleri Güvenlik Görevlisi olmak için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitim programlarıdır. Güvenlik Kursu derslerine katılmak ve başarıyla tamamlamak Güvenlik Sertifikası almanın ön şartıdır. Güvenlik Sertifikası olmadan Güvenlik Görevlisi olarak çalışmak yasaktır.

SARIZEYBEK Güvenlik Kursu İzmir’de bulunan merkezinde 5188 Sayılı kanun ve yönetmelik kapsamında Güvenlik Eğitimi başlığıyla anlatılması gereken tüm bilgileri kursiyerlerine büyük bir titizlikle aktarmaktadır.

Güvenlik Kursu Ders Konuları ve konuların anlatıldığı süreleri;

 • Özel Güvenlik Hukuku ve Kişi Hakları (20 Saat)
 • Güvenlik Tedbirleri (20 Saat)
 • Etkili İletişim (12 Saat)
 • Kalabalık Yönetimi (10 Saat)
 • Temel İlk Yardım (10 Saat)
 • Kişi Koruma (9 Saat)
 • Yangın Güvenliği ve Tabii Felaketlerde Müdahale Tarzı (8 Saat)
 • Güvenlik Sistemleri ve Cihazları (5 Saat)
 • Genel Kollukla İlişkiler (4 Saat)
 • Uyuşturucu Madde Bilgileri (2 Saat)
 • Silah Bilgisi ve Atış Eğitimi (20 Saat)

şeklinde belirtebiliriz.

En İyi Güvenlik Kursu Hangisi

SARIZEYBEK Güvenlik Kursu İzmir de en başarılı Güvenlik Kursudur. Peki Neden? İzmir’in en eski ve köklü güvenlik eğitim kurumlarından birisi olan SARIZEYBEK Güvenlik Eğitim Merkezi kurulduğu günden beri binlerce öğrenciye Güvenlik Sertifikası vermiştir. SARIZEYBEK Özel Güvenlik sektöründe çalışmak isteyen herkes için ideal bir seçimdir.

SARIZEYBEK Güvenlik Kursu‘nun diğer kurumlarla karşılaştırıldığında avantajları arasında;

 • Uzman ve Deneyimli Eğitmen Kadrosu : SARIZEYBEK Güvenlik Kursu’nun eğitmenleri güvenlik sektöründe yıllarca çalışmış ve alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Öğrencilere hem teorik hem de pratik bilgileri aktarırlar. Ayrıca öğrencilerin soruları ve ihtiyaçları karşısında anlayışlı ve sabırlı davranışlar sergilerler.
 • Kaliteli ve Güncel Eğitim Programı : SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi’nin eğitim programı güvenlik sektörünün gereksinimlerine uygun olarak hazırlanmıştır. Öğrenciler Güvenlik Görevlisi olmak için gerekli olan tüm konuları kapsamlı bir şekilde öğrenirler. Ayrıca eğitim programı sürekli olarak güncellenir ve yenilenir.
 • Uygun Fiyat ve Kolay Ödeme Seçenekleri : SARIZEYBEK Güvenlik Kursu’nun eğitim ücreti piyasadaki diğer kurslara göre oldukça uygun ve makuldür. Ayrıca öğrenciler için kolay ödeme seçenekleri sunulmaktadır. Örneğin; peşin ödeme yapamayacak öğrenciler için taksit imkanı vardır.
 • Başarı Garantisi : SARIZEYBEK Özel Güvenlik Eğitim Merkezi’nin en önemli avantajı başarı garantisi vermesidir. Eğer öğrenciler kursa devam eder ve sınava girerse başarı sağlayıp sertifika alma oranı %100 e yakındır.
 • Esnek Ders Saatleri : SARIZEYBEK Güvenlik Kursu’nun ders saatleri öğrencilerin iş veya okul gibi diğer sorumluluklarına göre ayarlanır. Örneğin; sabah veya akşam grupları vardır. Ayrıca hafta sonu veya hafta içi grupları da mevcuttur.

gösterilebilir.

Güvenlik Kursu süresi kişinin alacağı eğitime bağlı olarak değişiklik gösterir. Silahlı veya Silahsız Güvenlik Eğitimi alan bireyler 2 ila 3 hafta kurs görürken, Yenileme Eğitimi alan bireylerin kursu 1 hafta içerisinde tamamlanır.
Silahlı Güvenlik Kursu 18 gün sürmektedir.
Silahsız Güvenlik Kursu 15 gün sürmektedir.
Güvenlik Kursu için gerekli olan sağlık raporu devlet hastanelerinden alınmaktadır.
Güvenlik Kursu 1 aydan kısa bir sürede tamamlanmaktadır.
En az İlköğretim mezunu olan bireyler Güvenlik Kursu kaydı yaptırıp Özel Güvenlik Görevlisi olarak çalışabilir. Kişinin lise veya üniversite mezunu olması sahip olacağı sertifika ve alacağı maaşta farklılık olmasına imkan tanımaktadır.
Güvenlik Kursuna Özel Güvenlik Görevlisi olmaya kara verdiğiniz zaman hızla kayıt yaptırabilirsiniz. Alacağınız eğitim sonrası en yakın tarihli sınava girerek Özel Güvenlik Kimlik Kartı sahibi olup Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.
Güvenlik Kursu Fiyatları kursiyerin alacağı eğitime göre farklılık gösterir. Güvenlik Kurs Ücretleri ile ilgili detaylı bilgileri web sitemizdeki ücretler sayfasında bulabilir ya da İletişim kısmından bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.
Güvenlik Kursu temel eğitimi 2 hafta, yenileme eğitimi 1 haftada tamamlanır. Bu süreç sonrası en yakın sınava giren bireyler başarı sağlamaları halinde Güvenlik Görevlisi olarak çalışmaya hak kazanmaktadır.

E-Bülten